субота, 9 травня 2020 р.
середа, 22 квітня 2020 р.
Інформаційний ролик про шкідливість сміття до Всесвітнього Дня Землі
https://m.youtube.com/watch?feature=share&v=7mI0ZhcdK1w
22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.
Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.
Перебуваючи на карантині, не забувайте про правила правильного сортування сміття, отримані в школі від ековолонтерів!
Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.
пʼятниця, 10 квітня 2020 р.
неділя, 5 квітня 2020 р.
середа, 18 березня 2020 р.
Увага! Увага! Якщо ви активні, амбіційні та цілеспрямовані, то вам сюди⤵️
🚀 Проєкт для десятикласників: «Моя кар’єра в Україні»
- Додатковий набір заявок серед учнів деяких областей. Деталі тут: https://cutt.ly/rtluEJ5
- Запуск онлайн марафону для учнів про кар’єру, під час карантину. Деталі: https://cutt.ly/jtluUDk
Працюємо й надалі, бережемо себе, сидимо вдома, миємо руки і розвиваємося ❤️❤️❤️
Спортивний виклик прийнято!
Не знаєте чим зайнятися вдома на карантині? Зараз саме час впровадити кілька спортивних Healthy-звичок в своїй родині! Тому ми запрошуємо Вас приєднатися до нашого челенджу! 🤚🤚🤚
Для цього:
🤸♀️ Будьте активні! Спробуйте родиною починати ранок із розминки або завершувати день йогою. Позмагайтеся у планці чи присіданнях! Розтяжка чи можливо стрибки із скакалкою? Безліч активностей, аби підтримувати здоров'я не виходячи з дому!
🏋️♂️ Зробіть фото чи відео у себе на сторінці та запостіть позначивши нас Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів(впевніться, що відео чи фото відкрите для організаторів)
🧘♀️ В пості вкажіть назву школи та передайте естафету трьом однокласникам!
🌱 Нехай Healthy школярів та батьків стане ще більше!
понеділок, 16 березня 2020 р.
Ну що, матусі та татусі! Карантин так карантин)
Ми розуміємо весь розпач батьків, тому вирішили дати невеличку збірку посилань для того, щоб ваші малі не різались цілий день в Майнкрафт, а вам не докучало ваше сумління.
Дошколята:
Ми розуміємо весь розпач батьків, тому вирішили дати невеличку збірку посилань для того, щоб ваші малі не різались цілий день в Майнкрафт, а вам не докучало ваше сумління.
Дошколята:
http://www.raskraska.com Мультики, природа, архітектура та багато іншого.
http://www.doshkolniki.com Розмальовки в режимі онлайн для дівчат та хлопців: Барбі, ковбої,янголи, машинки.
Молодші школярі:
Kazkar.info — це сайт із казками всіх народів світу. тут багато легенд України, вірші,сценарії дітячих свят. В медіатеці багато мультиків та аудіоказок.
Kazky-svitu.org.ua — це величезна бібліотека казок.
Чудо-юдо – для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Сервіс безкоштовний і надає у вільне користування безліч матеріалів для скачування, в тому числі й авторські розробки викладачів за різними напрямками.
Ляльки-развивалки – це дитячий розвиваючий/навчальний/розважальний Youtube-канал, на якому розміщено безліч розвиваючих відео. Використання матеріалів – безкоштовне.
ЧАРИ ТВ – дитячий розвиваючий канал, що дозволяє дітям розвиватися і навчатися одночасно. Перегляд всіх матеріалів безкоштовний.
Молодша та середня школа
Сhild-thinking.com.ua — сайт “Країна міркувань”, який створили автори підручників для початкової школи, “Планета міркувань”. Краще за все він підійде дітям від 6 до 12 років.
YouTube-канал “Освіта дитини ХХІ століття” - мульти,розвиваючі пісні та відео.
Мova.ga — сайт “Чиста мова”. Тут дуже багато про нашу мову.
kvantik.com —сайт, присвячений математиці, лінгвістиці, фізиці та іншим наукам.
EdEra – освітній проект, який ставить за мету зробити освіту якісною і доступною. В рамках курсів пропонуються інтерактивні лекції, конспекти. В кінці здається іспит. Для використання матеріалів ресурсу потрібно зареєструватися. Навчання безкоштовне з можливістю віддячити команді після закінчення курсу.
Prometheus – проект, що пропонує безкоштовні курси (відеолекції) від викладачів провідних ВНЗ країни. Навчання безкоштовне. Для початку занять потрібно зареєструватися.
Coursera – освітній проект, який пропонує безкоштовні онлайн-курси з різних предметів від американських викладачів. Зареєструватися можна, перейшовши за посиланням.
Osvita-online.com.ua – майданчик масових відкритих онлайн-курсів за кількома напрямками. Деяка частина всіх програм безкоштовна. За подальше використання треба буде платити. Безкоштовним в повному обсязі є навчання для дітей з соціально незахищених верств населення та інших особливих категорій. Для навчання потрібно зареєструватися.
ВУМ (Відкритий Університет Майдану) – дистанційна форма навчання на теми персонального розвитку, бізнесу. Користування ресурсом безкоштовне.
Duolingo – допоможе вивчити англійську мову. Навчання проходить в ігровій формі і безкоштовно.
BrainBasket Foundation – допоможе освоїти програмування за допомогою візуальних матеріалів. Діти можуть навчитися створювати ігри, анімацію та багато іншого. Користування ресурсом безкоштовне.
Постнаука і Проста наука – Youtube-канали наукової спрямованості. Перегляд безкоштовний.
The MetropolitanMuseum of Art – Youtube-канал, матеріали якого допоможуть зануритися у світ мистецтва.
РОЛЬ ПЕДАГОГА-ОРГАНІЗАТОРА
У СТВОРЕННІ СПРИЯТЛИВИХ УМОВ ДЛЯ САМОРОЗВИТКУ ТА САМОРЕАЛІЗАЦІЇ УЧНІВ
Народна мудрість говорить:
„Якщо ви мислите на рік уперед – сійте зерна,
Якщо ви мислите на десять років уперед – садіть дерева,
Якщо ви мислите на сто років уперед – виховуйте Людину”.
Сучасний педагог-організатор основну увагу в своїй діяльності має приділяти особистості учня, допомагати і підтримувати учня у його саморозвитку, самовихованні, поєднувати уміння учителя-предметника, соціального педагога, практичного психолога, наставника, старшого товариша, здатного увійти в референтне середовище школяра. Важлива також варіативність у діяльності педагога-організатора в залежності від вікової групи учнів (підлітки чи юнацтво), типу школи.
У своїй роботі педагог-організатор керується державними документами про школу, освіту, виховання, Положенням про посадові обов'язки педагога-організатора, Статутом школи, інструкціями та наказами.
Функції (або призначення) педагога-організатора:
· виховна (формування всебічно розвиненої особистості вихованця);
· розвивальна (сприяння саморозвитку особистості кожного учня);
· освітня (створення умов для формування компетенцій школяра);
· організаторська (організація і здійснення позакласної та позашкільної роботи з учнями);
· діагностична (визначення рівня вихованості окремих учнів і колективу класу);
· соціальна (виявлення впливу різних соціальних чинників на формування учнів, нейтралізація небажаних впливів);
· стимулююча (стимулювання ініціативи та самодіяльності учнів, учнівського самоврядування);
· координаційна (узгодження спільних зусиль і вимог адміністрації, вчителів-предметників, батьків, громадськості, позашкільних закладів);
· методична (надання допомоги активу учнів, батькам, представникам громадських організацій).
До діяльності педагога-організатора ставляться певні вимоги. Професіограма педагога-організатора містить такі характеристики, як професійно-педагогічну спрямованість, національну свідомість, громадянську активність, вимогливість до себе і до учнів, гуманізм, високу відповідальність, комунікабельність, тактовність та ін.
Педагог-організатор має володіти глибокими психолого-педагогічними знаннями та уміннями (рефлективно-аналітичними, комунікативними, організаторськими, прогностичними, конструктивними, креативними тощо).
У своїй діяльності педагог-організатор весь час працює над створенням сприятливих умов для розвитку творчого потенціалу кожного учня та його самореалізації у навчально-виховному процесі школи, реалізації культурно-національного, духовного і фізичного стану учнів, що є основою патріотичного, морально-естетичного та національного виховання учнів, а також складовою змістовного дозвілля.
Найкраще середовище для саморозвитку та самореалізації учнів це шкільна дитячо-юнацька організація. Дитяча організація – прекрасне місце для задоволення природних потреб дитини в діяльності і спілкуванні. Але саме така дитяча організація, де дорослому відведена роль помічника, а не організація дітей, у якій дорослий вирішує, що для дитини добре, а що ні. Дитина внутрішньо мудра й реалістична, якщо їй дати спокій, залишити без усяких навіювань з боку дорослих, створити певні сприятливі умови, допомогти, вона сама розвинеться настільки, наскільки вона здатна розвинутись. За цим принципом і слід будувати роботу дитячо-юнацьких організацій.
Плануючи роботу в шкільній дитячо-юнацькій організації, педагог-організатор повинен задавати собі певні питання, і знати на них чітку відповідь:
· Що ж усіх дітей може об‘єднати? (прагнення зробити шкільне життя змістовним, цікавим, радісним, бажання діяти разом);
· Що ж для них найдорожче? (свобода думки, дій, особистість);
· Про кого можуть турбуватися? (про тих, хто менший і слабший, один про одного і про тих, хто потребує допомоги)?
· З ким вони будуть співпрацювати? (з тими, кому небайдужі і зрозумілі їхні інтереси, справи; хто готовий допомагати їм);
· Що їх може зацікавити? (гра, сюрприз, таємниця, вигадка, фантазія, те, що вони вирішують і роблять самі);
· Що вони хочуть самі вирішувати? (з ким співпрацювати, які справи робити, які свята проводити);
· Якщо ти будеш з ними? (то знайдеш друзів серед своїх вихованців, допоможеш їм проявити себе в різних цікавих справах, саморозвинутись та самореалізуватися);
Важливо зазначити, що рішення про створення дитячо-юнацької організації повинно триматися саме учнями, а не дорослими, що безумовно відіграє важливу роль в успішності її діяльності. Педагог-організатор повинен створити такі умови, щоб діти прийняли правильне рішення, налаштувати їх на співпрацю.
Планування роботи організації неможливе без попереднього вивчення інтересів, уподобань учнів. Тому на початку навчального року членами ради повинно проводитись опитування учнів про організаторські здібності й активність учнів, про заходи й конкурси, у яких вони залюбки взяли б участь. Після таких опитувань з'ясовується, які заходи переважно цікавлять дітей. На цьому і повинно базуватися планування роботи дитячої організації.
Діяльність дітей – творча. Творчість передбачає створення нового, оригінального. Важливо, щоб дитина відкрила сама, а не взяла готове – тільки так розвиваються творчі здібності. Побільше самостійності! (звичайно під непомітним контролем з боку дорослих). Доручайте дітям самостійну організацію та оформлення виставок творчих робіт, конкурсів, вечорів-відпочинку, свят та ін. заходів. Пильний контроль змушує дітей «кривити душею», викликає недовіру, збентеження, зводить нанівець спроби самостійних дій.
Роль педагога-організатора полягає в мудрому керівництві: у допомозі, пораді, співпраці. Це, звичайно, важливі завдання і одним із засобів і методів розв'язання цих завдань є учнівське самоврядування, яке, забезпечуючи участь усіх школярів в управлінні справами колективу свого класу та школи, стає моделлю елементів дорослого життя, формою усвідомлення подальшої активної життєвої позиції.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
18 квітня - День жесту "Дай п'ять"
Жест, коли дві людини одночасно підіймають руку та ляскають по долоні один одному - називають жестом «дай п’ять»👋. 18 квітня відзначают...
-
22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багат...
-
Флешмоб до Дня Соборності України 🇺🇦 📆22 січня українці відзначають загальнонаціональне свято - День Соборності України🇺🇦 Цього дня...